Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa °C

“Birleşik Rusya” karada, denizde ve gökyüzünde “Zafer Diktesini” yürütecek

“Birleşik Rusya” karada, denizde ve gökyüzünde “Zafer Diktesini” yürütecek
26.03.2024
A+
A-

“Birleşik Rusya” karada, denizde ve gökyüzünde “Zafer Diktesini” yürütecek
26 Mart 2024,

Büyük Vatanseverlik Savaşı’nın tarihi hakkında bilgi edinmek için uluslararası büyük ölçekli bir test tam olarak bir ay içinde gerçekleşecek – 26 Nisan
Birleşik Rusya, Zafer Diktesini altıncı kez düzenliyor. Bu yılki görevler Leningrad’ın tamamen kurtarılmasının 80. yıldönümüne, Sovyet birliklerinin SSCB sınırlarına girişine (Kızıl Ordu’nun kurtuluş misyonunun önemli aşamalarından biri), cephe hattının yıldönümlerine adanacak. yazarlar ve diğer unutulmaz tarihler.

“Siteler Rusya’nın tüm bölgelerinde açılacak. “Zafer Diktesi” 50 yabancı ülkede gerçekleştirilecek. Beş dile çevrilecek: İngilizce, Fransızca, Arapça, Çince, İspanyolca. Geçen yıl dikte sitelerinin sayısı 21 bini aşarken, katılımcı sayısı da 1,9 milyon kişi oldu. ” Tarihsel Bellek ” parti projesinin koordinatörü ve Devlet Duma Bilgi Politikası Komitesi başkanı Alexander Khinshtein , site ve katılımcı sayısının bu yıl tekrar artmasını planlıyoruz” dedi .

Testler okullarda, müzelerde, tren istasyonlarında, uzun mesafe trenlerinde, havaalanlarında ve uçaklarda gerçekleştirilecek. Büyük Vatanseverlik Savaşı ve Kahramanları ile ilişkilendirilen tüm ikonik yerlerde mekanlar düzenlenmiştir.

Rus ve yabancı katılımcılara yönelik test soruları, Rus Tarihi ve Rus Askeri Tarih Topluluklarının önde gelen tarihçileri tarafından derlenmektedir. Uzmanlarla birlikte “Zafer Diktesi”ne katılmayı planlayanlar için hazırlık testleri geliştiriyorlar. Bunlar dictantpobeda.rf web sitesinde tamamlanabilir. Tarihsel entelektüel oyunlar “1418” ve “Zaferimiz” de hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

Etkinliğin ana platformu olan Moskova’daki Zafer Müzesi, sekiz federal bölgedeki yeni bölgelerde tematik sergiler ve açık bir “Zafer Diktesi” dersi düzenleyecek ve daha fazlasını öğrenmek isteyen herkese yardımcı olacak multimedya sergileri ve dijital geziler düzenleyecek. 1941-1945 olayları hakkında.

“Zafer Diktesi” Birleşik Rusya partisinin “Tarihsel Hafıza” projesinin himayesinde düzenleniyor. Eylemin ortakları geleneksel olarak Rus Tarih Kurumu, Rus Askeri Tarih Kurumu, “Zafer Gönüllüleri” hareketinin yanı sıra bakanlıklar, bakanlıklar, sivil toplum ve kamu kuruluşları ve devlet şirketleridir. Eyleme kolluk kuvvetleri aktif olarak katılıyor: Savunma Bakanlığı, Rusya Ulusal Muhafızları, İçişleri Bakanlığı, Acil Durumlar Bakanlığı.

Hoparlör
Khinshtein Alexander Evseevich
Khinshtein Alexander Evseevich
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Komitesi Başkanı bilgi politikası, bilgi teknolojisi ve iletişim, federal parti projesi “Tarihsel Bellek” koordinatörü
#Khinstein
#DictationVictory
#Büyük Vatanseverlik Savaşı
#vatansever eylem
#vatanseverlik
#hikaye
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

Kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-provedyot-diktant-pobedy-na-sushe-v-more-i-v-nebe

 

REKLAM ALANI