Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa °C

Deneyimli Marketing Uzmanı AYAZ Uyardı! MELİKOĞLU BURSASPOR İÇİN SON ŞANS ..

Deneyimli Marketing Uzmanı AYAZ Uyardı! MELİKOĞLU BURSASPOR İÇİN SON ŞANS ..
20.12.2022
A+
A-

Deneyimli Marketing Uzmanı AYAZ Uyardı! MELİKOĞLU BURSASPOR İÇİN SON ŞANS ..

Spor yöneticisi ve deneyimli marketing uzmanı Bekir AYAZ, Türk futbolunda 59 yıllık köklü kulüp Bursaspor’un içinde bulunduğu ekonomik türbülanstan kurtulması için başkanlığa talip olan Melik Ramisoğlu’nun son şansları olduğunu aksi halde önlenemeyen çöküşün hızla devam edeceğini belirtti.

Spor yöneticisi ve marketing uzmanı Bekir AYAZ, Yeşil Beyazlı kulübün içinde bulunduğu mali ve finansal durum ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda: Gelirleri giderlerini karşılamadığından dolayı kulüp bir şekilde borçlanmak zorunda kalmıştır. Ekonomik çöküntü neticesinde zarara uğramış, profesyonel yöneticiler ekonomiye yabancı olduklarından dolayı mali disiplinden uzaklaşmışlardır.

Açıklama yok.

Geçmiş yıllardan gelen birikimli borçlar, ücret akabinde maaş ilavesi yapıldığında faaliyet giderlerle birleşince, gözlemlenen artış ve finansal maliyetler ne yazık ki kulübün sürdürülebilir mali yapısına izin vermemektedir.

Açıklama yok.

Bu çerçeve içinde Bursa spor’un kısa-orta ve uzun vadede finansal yükümlülüklerini nasıl yerine getirebilecekleri konusunda başkan adayı Melik RAMİSOĞLU ve Sportif yönetim uzmanı Ömer ÖZEN ile bir araya gelerek fizibilite çalışması yaptıklarını dile getirdi.
AYAZ, Bursa Sporun mevcut tablo karşısında 1 Milyar 58 Milyon TL olan borç ile alakalı uluslararası bir çalışma yaptıklarını, yapılan çalışma neticesinde İsviçre merkezli bir finans kuruluşundan RAMİSOĞLU şirketler gurubuna ait şahsi kefalet ile 60 Milyon Euro civarında ödenek sağlamış bulunuyoruz.

Bekir AYAZ: Kulübün geçmiş yıllardan gelen ve bu güne kadar ödenmeyen SGK – Vergi borçları, yönetici ve sporcu alacakları, Kur farkları, ödenmemiş banka kredileri ve temerrüt etmiş tüm faizli borçları ödedikten sonra tamamı profesyonel ekiplerden oluşan bir ekip ile kendi ayakları üzerinde duran bir Bursa sporun yeniden inşası için seferber olacağız. Dedi

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Açıklama yok.

REKLAM ALANI