Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa °C

En önemli tarihi olay: Birleşik Rusya Devlet Duması milletvekilleri sandıklarda oy kullanmaya devam ediyor

En önemli tarihi olay: Birleşik Rusya Devlet Duması milletvekilleri sandıklarda oy kullanmaya devam ediyor
21.03.2024
A+
A-

En önemli tarihi olay: Birleşik Rusya Devlet Duması milletvekilleri sandıklarda oy kullanmaya devam ediyor

2024

Ayrıca ülke genelinde sürecin ilerleyişini takip ediyorlar.
Devlet Duma Sağlığın Korunması Komitesi Başkan Yardımcısı Evgeny Nifantiev, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yüksek katılımın devam eden süreçlerin bütünlüğünün doğal bir sonucu olduğunu vurguladı.

“Öncelikle ülkenin egemenliğini ve geleneksel değerlerimizi korumak amacıyla Rus toplumunun sağlamlaştırılması. İkincisi, seçim kurumuna olan güvenin artması. Yabancılar da dahil olmak üzere gözlemcilerin katılımı, oylama sürecinin geniş kapsamı, maksimum şeffaflık. Son olarak, yüksek seçmen katılımı büyük ölçüde uzaktan elektronik oylamadan kaynaklanmaktadır. Her zamanki programınızı aksatmadan, sandık başında vakit kaybetmeden seçimlere katılmanızı sağlayan DEG’dir” dedi.

Üç gün boyunca Oleg Garin , Udmurtya’daki birçok oy verme merkezini ziyaret etti ve seçim kampanyasının yasallığını izledikleri Izhevsk’teki Kamu Gözlemcileri Birliği’nin durum merkezini ziyaret etti.

“Rusların çoğunluğunun seçiminin meşruluğu objektiftir. Ve bu seçim, düşmanlarımızın manipülasyon mağdurlarının herhangi bir girişimiyle engellenemez” diye vurguladı.

Alexander Tolmachev, Moskova bölgesindeki bilim şehri Fryazino’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy verme sürecini izledi.

“Fryazinliler aktif olarak sandık başına gidiyor, katılım yüksek. Bölge sakinleri ülkelerine ve şehirlerine sahip çıkıyor” diye sözlerini tamamladı.

Devlet Duma milletvekili Nurbagand Nurbagandov, Dağıstan’ın Sergokalinsky bölgesinde 1273 numaralı sandıkta oy kullandı.

“Rusya’nın nasıl olacağı, kamusal yaşamın tüm alanlarının nasıl gelişeceği bize bağlı. Ön saflardaki adamların devletimizi savunduğu bir dönemde ülkemizde yaşanan vahim süreçlerden uzak kalmamalıyız. Sivil konumumuzu göstererek ve güçlü bir Rusya’ya oy vererek Zafere katkıda bulunuyoruz. Bu bizim ülkeye karşı sorumluluğumuzdur” diye konuştu.

Svetlana Bessarab, Krasnodar’da Znamensky spor ve rekreasyon merkezindeki sandık merkezinde oy kullandı.

“Bugün ülkedeki en önemli seçimlerden biri: Bir Başkan seçiyoruz, önümüzdeki 6 yıl boyunca nasıl yaşayacağımızı seçiyoruz. Bunlar yeni milli projeler, bu demografi, bu bizim toplumsal refahımız” yorumunu yaptı.

Lipetsk bölgesinin Devlet Duması’ndaki temsilcisi Tatyana Dyakonova da bizzat oy kullandı.

“Atmosferi hissedebilmek için yüz yüze oy verme formatını tercih ediyorum. Hiç abartmadan, başkanlık seçimi tarihi bir olaydır. Bu Anavatanımızın kaderine katılmaktır” dedi.

15 Mart’tan itibaren ülke genelinde Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı seçimi için üç günlük oy verme döneminin başladığını hatırlatalım. Ülkenin 89 bölgesinin tamamında 94 binden fazla sandıkta oy kullanabilirsiniz. Ayrıca 28 bölgede çevrimiçi olarak vybory.gov.ru portalında (Devlet Hizmetlerine daha önce yapılan bir başvuruya dayanarak). Moskova sakinleri mos.ru portalı üzerinden adaylarına oy verebiliyor .

Hoparlör
Garin Oleg Vladimiroviç
Garin Oleg Vladimiroviç
Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Yardımcısı, BİRLEŞİK RUSYA partisinin proje faaliyetleri için Udmurt bölge şubesi Sekreter Yardımcısı
#Rusya Cumhurbaşkanlığı seçimleri
#seçim2024
#oy
#milletvekili
#Devlet Duması
#bölgeler
#Nifantiev
#Udmurt cumhuriyeti
#Garin
#Moskova bölgesi
#Tolmaçev
#Dağıstan Cumhuriyeti
#Nurbagandov
#Krasnodar bölgesi
#Bessarab
#Lipetsk bölgesi
#Dyakonova
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

Kaynak:https://er.ru/activity/news/vazhnejshee-istoricheskoe-sobytie-deputaty-gosdumy-ot-edinoj-rossii-prodolzhayut-golosovat-na-izbiratelnyh-uchastkah

REKLAM ALANI